Alonso megnyeri a Hockenheim

-on, Fernando Alonso megnyerte a német Grand Prix-et, amely egy izgalmas háromutas csatát tartott be a Sebastian Vettel-rel, valamint a Jenson Buttonnal.
A spanyol lesz az első autós, aki eddig három versenyt nyert ebben a szezonban – megfelel a malajziai győzelmeknek, valamint a Valencia európai Grand Prix -nek -, valamint most 154 pontot szerez a sofőrök bajnokságának vezetőjén, előre, előre Mark Webber, valamint Sebastian Vettel, 120, illetve 110.
Alonso elindította a versenyt a pólusból, valamint az első lett az egyik, mielőtt uralkodott a világbajnoknak, Sebastian Vettelnek, aki heves volt a Michael Schumacher támadását.
A Jenson Button hátrafelé erőteljes megkezdést indított a rács hatodik részétől. Az első körben felülmúlta Maldonado lelkészt, hamarosan később, valamint a 11. körben eljutott Nico Hulkenberg mellett, Schumacher -t átadta a harmadikra.
Alonso küzdött, hogy a Vettel előtt maradjon, és gombbal a verseny utolsó néhány köréig, amikor a frissebb gumiabroncsok, valamint a Drs felhasználása lehetővé tette számára, hogy három másodperccel a Vettel előtt felszabadítsa a versenyt.
Vettel úgy kezelte, hogy az utolsó előtti körben túllépjen a gombbal, hogy másodpercbe kerüljön, de ennek során a sarok kijáratánál ki kellett használnia a lefolyó területet. A gazdák úgy döntöttek, hogy ez tisztességtelen előnyt nyújtott neki, és átadási büntetést kapott. Mivel a verseny után odaítélték, ez 20 másodperces büntetés lett, valamint Vettel ötödikre került.